Szkoła Podstawowa

w Rakowie-Boginiach

MENU

Szkolna przerwa śniadaniowa - mleczna,
z warzyw, owocowa

W Szkole Podstawowej w Rakowie –Boginiach zostały zorganizowane zajęcia promujące zdrowe odżywianie. W zajęciach tych brali udział
uczniowie klas I i II razem z babciami, które pomagały dzieciom w pracy
oraz przekazywały swoją wiedzę na temat tajników kulinarnych i wartości odżywczych spożywanych produktów.

Aby się dowiedzieć więcej, kliknij w ponższe zdjęcie

Wycieczka szkolna

Podziękowanie za organizację
Jubileuszu 50-lecia szkoły

Szanowni Państwo!

Uroczystość Jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej w Rakowie-Boginiach już za nami! Przez kilka miesięcy wiele osób pracowało nad jego organizacją poświęcając mnóstwo czasu i energii. Uroczystości jubileuszowe zakończyły się sukcesem. Świadczą o tym opinie zaproszonych gości. Wyrazy wdzięczności, uznania i podziękowania, które usłyszeliśmy od obecnych na uroczystości są dla nas najlepszą nagrodą za wykonaną pracę.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy aktywnie pracowali nad organizacją Jubileuszu. Dziękujemy rodzicom naszych uczniów, nauczycielom, uczniom, innym przedstawicielom lokalnej społeczności oraz Ochotniczym Strażom Pożarnym za cały wysiłek, jaki włożyli w przygotowanie tak wspanialej uroczystości. Mogliśmy podziwiać wspaniałe występy uczniów, piękną dekorację wewnątrz i na zewnątrz szkoły, doskonałą pracę przy punktach gastronomicznych oraz stoiskach z napojami. Mogliśmy posłuchać dobrej muzyki tanecznej i potańczyć. Dziękujemy za przygotowanie mszy świętej w intencji szkoły. Podziękowania należą się również tym, którzy ofiarowali nam pomoc finansową oraz rzeczową w celu przygotowania Jubileuszu. Dziękujemy też tym wszystkim, którzy zadbali o to, by wszystko zostało dostarczone do szkoły w odpowiednim czasie oraz tym wszystkim, którzy zadbali o porządek wokół szkoły i w szkole po zakończeniu uroczystości.

Składamy podziękowania naszym gościom za to, że zaszczycili nas swoją obecnością. Dziękujemy każdej osobie, która świętowała z nami.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że uroczystości jubileuszowe naszej szkoły były tak piękne.

OBCHODY 50-LECIA SZKOŁY

Dnia 2 czerwca 2019 r. obchodziliśmy 50-lecie budowy naszej szkoły. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, która była celebrowana w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła w Drozdowie. Następnie odbył się uroczysty apel, a po nim festyn.Gościliśmy posłów z naszego okręgu, przedstawicieli władz samorządowych, pracowników kuratorium oświaty, dyrekcję oraz pracowników ODN, przedstawicieli różnych instytucji współpracujących ze szkołą, dawnych dyrektorów i pracowników szkoły, wielu absolwentów oraz dyrektorów innych szkół z gminy. Nasi uczniowie zaprezentowali wiersze, tańce, piosenki oraz utwór wykonany na akordeonie. Została wyświetlona prezentacja związana z historią szkoły. Przemówił przedstawiciel rodziców. Następnie wypowiadali się poszczególni goście. Po apelu zasadzono przed szkołą dąb szypułkowy oraz rozdzielono między uczestników spotkania tort. Rozpoczął się festyn, a na festynie wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci min. jazda konno, dmuchańce, bańki, wata cukrowa, malowanie twarzy. Wszystko przy wspaniałej muzyce i bardzo dobrym jedzeniu.

Duze zdjecie3

WKRÓTCE OBCHODY 50-LECIA SZKOŁY

Wyjazd na mecz

Powitanie wiosny

Bieg Wilczym Tropem

Pokaz historyczny

Walentynki

Drugi Mikołajkowy Turniej Szachowy

Dnia 5 grudnia w naszej szkole odbył się drugi ,,Mikołajkowy Turniej Szachowy". W turnieju brali udział uczniowie z trzech szkół podstawowych. Z Rakowa, z Drozdowa oraz z Olszyn.

Ochrona danych osobowych

Świętowanie Dnia Pluszowego Misia w Naszej Szkole

Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś”, to hasło pod jakim odbyły się 26 listopada 2018r. w naszej szkole obchody Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z najmłodszymi uczniami do szkoły. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie zorganizowane w bibliotece szkolnej. W udekorowanej „pluszakami” sali dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki... Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. Dalsza część spotkania upłynęła w radosnej, przyjaznej, ciepłej atmosferze i było naprawdę „misiowo” udane. Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci - to najlepsze podsumowanie zorganizowanej imprezy.

STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Duze zdjecie2

Szkolne eliminacje do Konkursu Piosenki
i Pieśni patriotycznej
w hołdzie Witoldowi Lutosławskemu

Dzień Postaci z Bajek

Bal Wszystkich Świętych

Pola Nadziei

Ślubowanie klasy pierwszej

18 października dzieci z klasy pierwszej naszej szkoły zostały pasowane na uczniów.

Duze zdjecie1

Dzień Papieski

Dzień Edukacji Narodowej

Spotkanie z pracownikami Policji: ,,Bezpieczna droga do i ze szkoły".

Pasowanie na przedszkolaka

Duze zdjecie

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego

Tu można przeczytać relację ze spotkania zamieszczoną na portalu MyLomza.

Znaki Niepodległej

Dnia 21 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w otwarciu wystawy w Muzeum Przyrody w Drozdowie zatytułowanej ,,Znaki Niepodległej - łomżyńskie drogi środowisk niepodległościowych".

Sprzątanie świata

21 września nasi uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w akcji ,,Sprzątanie Świata".

Samorząd Uczniowski

19 września 2018 r. odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Poniższa tabelka prezentuje nowy skład samorządu uczniowskiego.

PRZEWODNICZĄCYJULIA CENDROWSKA
ZASTĘPCAKACPER WIŚNIEWSKI
SKARBNIKKAMILA ŻUKOWSKA

Bieg Pamięci Września

Nocowanie w szkole

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Cytaty

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

,,Lepiej uczyć się rzeczy pożytecznych niż podziwianych''.
św. Augustyn

,,Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
/przysłowie chińskie/